Η αγάπη τόπος ανέμου είναι,
περιφέρει στην ατμόσφαιρα
όσα μηνύματα παράγει η καρδιά
με βαθιά ανάσα πόθου
σμιλεύει ένα πρωτέρωτα
δονεί τα διάκενα πάθους.
Λίνα Βαταντζή
![](https://i0.wp.com/marialenadisakia.gr/wp-content/uploads/2020/02/Λίνα.jpg?resize=100%2C100&ssl=1)
Η Λίνα Βαταντζή, εκπαιδευτικός Αγγλικής Γλώσσας στη Νάουσα Ημαθίας, έχει εκδώσει την ποιητική συλλογή «Χρόνος Προσέγγισης – Χώρος Απομάκρυνσης» (2018). «Η ποίηση εναρμονίζει, αγαπά και καλεί, ελευθερώνει και ενώνει, κόσμους δημιουργεί».